Bublina se opravuje Dec. 13, 2017

Od září do května se na kuřimském stadionu každoročně rozpíná oblouk nafukovací haly. Slouží v Kuřimi jako alternativní sportoviště pro halové sporty. Na její nafouknutí či bourání se schází několik desítek házenkářů, kteří stavění i sbalení „Bubliny“ mají brigádnicky na starost, aby ji společnými silami připravili na další sezónu.

Každoroční obnova nafukovací haly je založena na využitím práce dobrovolníků, přesto není zadarmo. Náklady města na postavení jsou zejména spojeny s obnovou materiálů. "Obnova stála 162 tisíc, když se při stavbě umísťovaly nové svrchní části plachty, která sněhem, ledem a povětrnostními podmínkami dostává nejvíce zabrat a výměnou postupně prochází také zářivky v hale," říká Petr Ondrášek, předseda Sportovního klubu Kuřim.

Nafukovací hala slouží od roku 2005 a o její obsazení je velký zájem, proto probíhají každoroční opravy na její zachování, aby mohla kuřimskému sportu vydržet. Vedle dvou školních tělocvičen jako prakticky jediné zimní sportoviště. Při poptávce oddílů po sportovní hale je zřejmé, že "Bublina" zůstane obsazována také v době, kdy bude postavena nová multifunkční hala.