Světelná LED obrazovka, časomíra i opakovač instalovány Aug. 9, 2018

Světelná LED obrazovka, časomíra i opakovač jsou již osazeny v hale na svém místě. 

Během července firma Nisasport - Elektronik instalovala v hale světelnou LED obrazovku o rozměrech aktivní plochy: 2880mm x 3840mm, rozlišení 576 x 768 px, LED : SMD 3-v-1, rozteč pixelů: 5 mm. Údaje o utkání mohou být zobrazovány na obrazovce jako vrstva na libovolném podkladu (televizní obraz, barva apod.).

Ovládání časomíry je řešeno systémem s dotykovou obrazovkou. Inteligentní zařízení pracuje pod operačním systémem Windows 10. Je vybaveno obrazovkou s poměrem stran 16:9 a rozlišením full HD (1920 x 1080). Díky snadnému nastavení stojanu lze zařízení používat v různých ergonomických polohách. Ovládání jednotlivých sportů je velice intuitivní. Slouží pro ovládání světelných tabulí při všech požadovaných sportech, např. pro florbal, basketbal, házenou, odbíjenou, sálovou kopanou, tenis, box, atd. Zobrazení pro další sporty je možné uživatelským způsobem vytvořit. U každého sportu je možné vytvořit podkategorii pro rozdílné nastavení (např. hokej extraliga, MS, junioři apod.). Jednotlivé sporty resp. podkategorie je možné editovat a upravovat v nich hrací doby, přestávky, oddechové časy, časy houkání atd. Přesné řízení herních časů a komunikace zajišťuje speciální externí modul, řízený vlastním přesným procesorem. Ten je k pultu připojen přes USB port. Tímto konstrukčním řešením je zaručena maximální přesnost (0,1 mikrosekundy) a spolehlivost bez ohledu na operační systém. Do tohoto modulu jsou připojena externí tlačítka pro ovládání časomíry. Tlačítka jsou přizpůsobena pro ovládání více rozhodčími. 

Na protilehlou stranu hrací plochy byla dodána numerická světelná tabule SU 748. Většími číslicemi jsou zobrazovány nejdůležitější údaje o utkání, to je skóre a čas utkání. Menšími číslicemi se zobrazují ostatní údaje o utkání, to jsou: tresty a čísla potrestaných hráčů (na stejných pozicích se zobrazují stavy odehraných setů při volejbalu, tenisu a číslo hráče a aktuální osobní chyba při basketu) hrací období a součet osobních chyb družstev (basketbal). Příslušnými symboly jsou zobrazovány alternativní držení míče při basketbalu, družstvo na podání při volejbalu a vybrané tajmy.  Celkový rozměr této druhé světelné tabule je 2600 x 1900 x 90 mm.

Pro potřeby basketbalu, zobrazení držení míče a dalších údajů, byly dodány pylony 24 sec držení míče v rozšířeném provedení, zobrazující i hrací dobu a světelnou houkačku. Pracují ve funkcích dle pravidel basketbalu. Konstrukce byla přizpůsobena pro připevnění na nosnou konstrukci košů.